„… a Slovo bolo u Boha…“

11. decembra 2016

Žiaci náboženskej výchovy mohli 28. novembra ukázať svoj talent v školskom kole súťaže v prednese kresťanskej poézie a prózy„…a Slovo bolo u Boha…“.  V jedno novembrové dopoludnie sme spolu s organizátorkou školského kola, Mgr. Gabrielou Piatkovou, privítali vzácneho hosťa a hlavného porotcu školského kola súťaže,  pána farára, Mgr. Jozefa Kozáka.

Žiaci sa nám predstavili v troch kategóriách. Spolu s pánom farárom súťaž hodnotili aj ďalší porotcovia: PaedDr. Katarína Liptovská, zástupkyňa pre I. stupeň, Mgr. Jana Kurilová I.kategóriu, Mgr. Jitka Fiľová a Mgr. Jana Kurilová II. a III. kategóriu.

V adventnom období, v ktorom máme nájsť pokoj v našich srdciach, sme sa pri vnímaní a počúvaní prednesov  utíšili a načúvali duševnej láske, ktorú nám priblížili  rôznorodé ukážky duchovnej poézie a prózy. Všetci súťažiaci prekonali samých seba a svojimi prednesmi urobili tento deň veľkou slávnosťou, ktorá sa, dúfam, do budúcna  stane na našej škole tradičnou. Víťazi si odniesli krásne ceny, ale tou najhodnotnejšou bola kniha pána farára ……., ktorú im osobne podpísal a venoval. Ďakujeme pánovi farárovi i našej pani učiteľke, Gabike Piatkovej, že  sme mohli prežiť deň naozaj výnimočný a príjemný.

Víťazi školského kola:

I. kategória:

– poézia: Barborka Fiľová a Karolína Bečariková;

– próza: Tamarka Fiľová;

II. kategória:

– próza: Filip Liptovský a Kristína Rošková;

III. kategória:

– poézia: Kamila Bonková;

– próza: Natália Capová.

Blahoželáme a držíme palce v krajskom kole súťaže!

Mgr. Jana Kurilová

Foto: Mgr.Jitka Fiľová