Sme čitateľmi Vihorlatskej knižnice …

19. októbra 2016

V roku čitateľskej gramotnosti čítame ešte viac a aby sa aj z našich piatakov stali ozajstní čitatelia, nielen držitelia čitateľského preukazu, vybrali sme sa do Vihorlatskej knižnice. Čítanie rozprávok, povestí, vyhľadávanie rôznych informácií z časopisov, zoznámenie sa s knižničným poriadkom, či oboznámenie sa s novými literárnymi termínmi a ešte oveľa viac. Aj to sme stihli v jedno sychravé októbrové dopoludnie, ktorým nás sprevádzala milá pani knihovníčka. Informovala nás aj o jednotlivých oddeleniach, o usporiadaní a spôsobe požičiavania si kníh a medziknižničných výpožičkách. Žiakov zaujal aj rozhovor o tom, ako vzniká kniha, kto je spisovateľ, básnik, či ilustrátor a ako treba s knihou zaobchádzať.

V závere mali žiaci možnosť vlastného výberu z konkrétne zvoleného literárneho žánru a požičali si rôzne zaujímavé tituly. Neskôr, na hodinách literárnej výchovy sa navzájom obohatíme  o  vlastné čitateľské zážitky a v apríli dokonca na konferencii s názvom Môj čitateľský zážitok.

Aj táto návšteva našej mestskej knižnice nás utvrdila v tom, že kniha je cesta k múdrosti a k informáciám, ktoré nás v živote formujú.

Mgr. Jana Kurilová

Foto: Mgr. Jitka Fiľová