Náš slávik, Ľudmilka

31. mája 2016

V tomto ročnom období nie je spev vtáčikov nič výnimočné. Aj na našej škole je spevavých “slávikov” viac než dosť. No nájdu sa aj taký, ktorí majú ozaj zlato v hrdle. Práve tí mali možnosť ukázať svoj talent a zasúťažiť si v speváckej súťaži.

Školské kolo súťaže Slávik Slovenska máme už za sebou a víťazi nášho školského kola už stihli absolvovať aj okresné kolo súťaže.

Naše spevácke talenty sa predstavili v školskom kole pred porotou, ktorú tvorili učitelia s aprobáciou hudobná výchova:Mgr. Silvia Oľhová, Mgr. Ján Olekšák a Mgr. Dominika Fraňová, ktorá bola zároveň organizátorkou súťaže.

Súťažilo sa v troch kategóriach:

1. kategória: 1.-3. ročník
  2. kategória: 4.-6. ročník
  3. kategória: 7.-9. ročník
Úlohou súťažiacich bolo zaspievať dve ľubovoľné slovenské ľudové piesne (jednu s doprovodom, jednu bez doprovodu), ktoré sú rytmicky odlišné. Súťažilo desať žiakov a víťazmi sú všetci. No napriek tomu sa na prvých miestach umiestnili predsa len tí najlepší:
1. kategória:  1. miesto – Ľudmilka Kvašná (2.a),
2. kategória: 1. miesto – Miška Nováková (4.b),
3. kategória: 1. miesto – Lukáš Kvašný (9.c).
Všetci víťazi nás Títo traja súťažiaci postúpili do okresného kola, ktoré sa konalo v priestoroch Centra voľného času Dúha. A aj tu sme zaznamenali úspech. Ľudmilka Kvašná sa umiestnila na výbornom 1. mieste a našu školu aj naše mesto bude reprezentovať na krajskom kole súťaže 7. júna v Prešove.
Blahoželáme a držíme palce !
Lívia Kasayová, Nikola Kislanová a Marianna Stebnická

Foto: zdroj CVČ Dúha a Lívia Kašayová, Marianna Stebnická