Deň narcisov – deň, keď sú slová zbytočné

25. apríla 2016

15. apríla sa žiaci i učitelia našej školy už tradične zapojili do celoslovenskej finančnej zbierky na podporu onkologických pacientov a ich rodín. Aj tento rok sme si pripli na náš odev malý žltý narcis – symbol nádeje a spolupatričnosti s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Cieľom zbierky s najdlhšou históriu na Slovensku je aj upriamenie pozornosti verejnosti na fakt, že s touto zákernou chorobou sa denno-denne stretáva čoraz viac ľudí a že ich počet v posledných rokoch alarmujúco stúpa.
Naša škola sa každoročne zapája do aktivít organizovaných Ligou proti rakovine. Sme jednou zo základných škôl, ktorá sa zúčastnila zbierky spodných častí PET fliaš, aby tak na našom námestí vo Fontáne lásky vznikol veľký Maxinarcis.
Poďakovanie patrí i našim spolužiakom, ktorí v Deň narcisov na humenskom námestí pri Fontáne lásky svojím prednesom, hudobnými a tanečnými vystúpeniami spropagovali význam tejto jedinečnej zbierky. Za všetkých, ktorým je táto zbierka určená vám úprimne ĎAKUJEME!

Mgr. Jana Kurilová

apríl 2016