Predvianočné posedenie rodičov a žiakov 6.B triedy

23. decembra 2015

Vianoce sú sviatkami rodinnej pohody, lásky a porozumenia. Práve preto sa žiaci 6.B rozhodli, že si prenesú troška vianočnej atmosféry aj do svojej triedy a spolu s triednym učiteľom zorganizovali predvianočné posedenie pre svojich rodičov, starých rodičov a súrodencov. Posedenie sa uskutočnilo dňa 18.12.2015 popoludní. Do prípravy sa zapojili všetci zúčastnení žiaci, a to nielen výzdobou a organizáciou, ale aj krátkym programom, čo rodičia veľmi ocenili. Program sa niesol v duchu prichádzajúcich Vianoc a nechýbali vianočné básne, piesne, vinše a hra na keyboard.

Cieľom nášho posedenia bolo priblížiť si čaro Vianoc prostredníctvom rozprávania rodičov a starých rodičov o tom, aké sú vianočné zvyky v jednotlivých rodinách a ako trávili Vianoce, keď boli oni ešte deťmi. Taktiež sme si fotografiami pripomenuli to, čo sme už všetko spolu na druhom stupni zažili. Každý z rodičov priniesol zopár dobrôt, ktoré už boli prichystané na Vianoce. Všetci sme sa na nich spolu podelili a mohli si porovnať rôzne zvyky a chute. V triede vládla príjemná atmosféra a každý odchádzal s dobrým pocitom pekne strávených chvíľ v kruhu svojich blízkych, známych a kamarátov. Rozlúčili sme sa s dobrým pocitom a čas strávený spolu bol ako v kruhu obrovskej rodiny.

Text a foto: Mgr. Miroslav Sikorský

december 2015