Turistická škola v prírode

3. júla 2015

V jedno skoré pondelkové ráno si žiaci deviateho a ôsmeho ročníka privstali. A veľmi radi. Čakal už totiž na nich  vlak, ktorý ich previezol do turistickej školy v prírode v Tatranskej Lomnici.  Našim cieľom bolo zabojovať so svojim pohodlím, vidieť svet z inej perspektívy a hlavne prekonať seba a svoje možnosti. Jednoducho povedané – zúčastňovať sa každodenných vysokohorských túr. Tá prvá bola na Štrbské pleso. Náročnosť ďalších však bola oveľa väčšia. Navštívili sme Zbojnícku chatu, Popradské pleso a tí najodvážnejší vystúpili aj na Ostrvu. Nasledovali túry Skalnaté pleso a na Lomnický štít. Túry boli viac či menej náročné, vetky nám však zdokonalili našu kondičku, ktorú sme si ešte po večeroch dobrúsili hraním volejbalu či plávaním v bazéne.

Turistická škola v prírode trvala týždeň a z nás sa po celý ten týždeň stala výborná partia. Toľko kilometrov nenachodili vraj niektorí za celý svoj život, ale stálo to za to. Odmenou za prejdené kilometre bol relaxačný deň v Aquacity, ktorý sme si riadne užili.

Spomienky na boľavé nohy a umorené telá rýchlo vyblednú. Zostanú nám len pekné spomienky na najlepšiu školu v prírode so super učiteľmi Vierou Hovancovou a Marekom Lučkom, no a tie nám ostanú po celý život.

Dominika Klimková, Nina Dúcová

Foto: Mgr. Marek Lučka