Vesmír očami detí

7. apríla 2015

SLOVENSKÁ ÚSTREDNÁ HVEZDÁREŇ V HURBANOVE A VIHORLATSKÁ HVEZDÁREŇ V HUMENNOM vyhlásila už XXX. ročník obľúbenej celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí.

Naša škola sa výtvarnej súťaže opäť zúčastnila, a aj tento rok bol pre nás veľmi úspešný. Do súťaže sme zapojili maximálny možný počet výtvarníkov a oplatilo sa. Po minuloročnom štvornásobnom úspechu sme si z okresného kola tejto súťaže odniesli znovu diplomy. Tentokrát sa viac darilo mladším výtvarníkom.  Kto pozná túto súťaž a vyzná sa vo výtvarnom umení vie, že umiestniť sa v tejto súťaži nie je ľahké. O to viac si ceníme rozhodnutie odbornej poroty, ktorú tvoria uznávaní výtvarní pedagógovia s dlhoročnými skúsenosťami a ľudia, ktorí sa s výtvarným umením stretávajú celý život. A práve tí ocenili snahu a trpezlivú prácu našich žiakov. Cenu s postupom do celoslovenského kola získali a našu školu úspešne reprezentovali títo žiaci :

Barbora FIĽOVÁ /Farebný ateliér/

Tomáš CHAUTUR /Farebný ateliér/

Šimon ASTRAB /Mgr. M. Astrabová/

Všetkým výhercom blahoželáme a držíme im palce v celoslovenskom kole !

Mgr. Jitka Fiľová

FOTO:  Mgr. Mária Astrabová