Úspešná olympiáda zo slovenského jazyka

25. februára 2015

Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka nám v tomto školskom roku prinieslo úspech. Naša šikovná žiačka, Barborka Karoľová, v silnej konkurencii jazykovo zdatných ôsmakov a deviatakov obsadila krásne tretie miesto.

Byť  úspešný v tejto olympiáde nie je až také ľahké.  Nestačí len výborne ovládať gramatickú stránku jazyka  a sypať vedomosti z literatúry či slohu, potrebné je mať najmä čitateľskú gramotnosť v malíčku, vedieť písať rôzne slohové žánre na zadanú tému a ešte to aj krásne predniesť s využitím všetkých prozodických vlastností našej krásnej, no náročnej reči. Naša Barborka zvládla všetky tieto disciplíny vynikajúco a umiestnenie v prvej trojke si isto zaslúžila.

Presvedčila nás o tom už na školskom kole olympiády, kde obsadila prvé miesto. Na krk jej v školskom kole dýchali aj iní výborní slovenčinári, ktorí by isto zamiešali karty aj na okresnom kole, ak by naň mohli postúpiť :). No nevadí, snaha a vedomosti žiakov na prvých piatich miestach neostali napovšimnuté a žiaci získali okrem diplomov aj pekné ceny.

Výsledky školského kola olympiády:

1. miesto: Barbora Karoľová, IX.A (pripr. Mgr. Lenka Dzurková)
2. miesto: Damián Varga, IX.A (pripr. Mgr. Lenka Dzurková)
3. miesto: Terézia Gulásová, IX.A (pripr. Mgr. Lenka Dzurková)
4. miesto: Marián Kasanič, VIII.A (pripr. Mgr.  Jitka Fiľová)
5. miesto: Alžbeta Csontosová, IX.A  (pripr. Mgr. Lenka Dzurková)
5. miesto: Krištof Michalko, IX.A (pripr. Mgr. Lenka Dzurková)

Všetkým úspešným blahoželáme !

február 2015