Hurá na lyže

20. februára 2015

Už niekoľko týždňov sa žiaci „modlili“, aby nasnežilo. No Perinbabka nie a nie ponatriasať tú svoju snehovú perinu.. Ešte že máme medzi siedmakmi aj Jakubkov. Tí snežili a snežili. Tak ako obvykle sme aj teraz boli v hoteli Sorea v Staroľubovianských kúpeľoch. Lepšie snehové podmienky a upravené lyžiarske trate nás čakali v lyžiarskom stredisku Litmanová. Na začiatku bolo viac nelyžiarov ako lyžiarov. Postupne tí, ktorí sa naučiť chceli, začali používať vlek, lyže aj palice. Neskôr sme žiakov už museli krotiť, nabrali toľko odvahy, že ani pred čiernou zjazdovkou nemali rešpekt…. však Maťo K. a Filip Č. Na hoteli sa mohli večer vyblázniť na diskotéke, v bazéne, pri stolnom tenise, biliarde a iných hrách. O žalúdky sa nám personál staral veľmi dobre, tak nám pobyt rýchlo ubiehal. Nebyť tej čertovskej chrípky, ktorá nám preriedila rady lyžiarov a inštruktorov obrala o spánok tak bolo všetko na jedničku. A tých, ktorí si to odchrípkovali zoberieme bez chrípky o rok na reparát.

Mgr. Viera Hovancová, Mgr. Marek Lučka

február 2015