Šaliansky Maťko

20. januára 2015

Čo ponúkol dedinčanom na hodoch bohatý a lakomý Kesan, ako dopadlo stretnutie zlého mlynára a vodníčky, čerta a mnícha, ale i ďalšie putovanie záhadnými, tajomnými  i žartovnými povesťami, v ktorých je veľa fantázie, ale aj trocha pravdy? Nielen odpovede na tieto otázky si žiaci ZŠ Hrnčiarskej mohli vypočuť na školskom kole súťaže v prednese povestí Šaliansky Maťko. Stretli sa na ňom „ostrieľaní veteráni“, ktorí už vlastnia niekoľko ocenení zo školských aj okresných kôl predošlých ročníkov, ale aj začiatočníci, pre ktorých toto vystúpenie bolo ich premiérové.

V silnej konkurencii si napokon postup do okresného kola vybojovala v I. kategórii Tamarka Guľková z II.A, v II. kategórii Lianka Capová z V.C a v III. kategórii Kamila Bonková zo VII.A. Súťažiaci si okrem pekných diplomov a vecných cien odniesli aj pekné zážitky, nové recitátorské skúsenosti a poznatky.

Výsledky školského kola súťaže v prednese pôvodnej slovenskej povesti Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského:

I. kategória /2.-3. ročník/

1. miesto: Tamarka Guľková, II.A