Tekvicová párty

30. novembra 2014

Jesenné  dni viacerí žiaci našej školy zažili ozajstnú tekvicovú párty. V záujmovom útvare Farebný ateliér, v  V.A triede či v oddelení družiny II. a III.A triedy sa vyrezávalo sa, maľovalo, strihalo, ochutnávalo, tvorilo … Opäť  sa ukázalo, že našim žiakom fantázia nechýba a okrem nej si zdokonaľujú aj motoriku a priestorovú  tvorbu.

S krásnymi tekvicovými výtvormi sme si nielen vyzdobili školu, ale mnohí sa zúčastnili aj mestskej súťaže pre deti a rodičov „Usmiata tekvica 2014“. Našu školu reprezentovali  viacerí žiaci, ktorí svoju tekvicu vyzdobili doma spolu s rodičmi alebo v škole počas hodín výtvarnej výchovy,  v záujmovom útvare či v družine. A tak jeseň v našom meste bola krásna a usmiata, veď ju zdobili usmievavé tekvice. A usmiate boli aj tváričky detí, ktoré v súťaži uspeli a zúčastnili sa na veselom popoludní s programom a občerstvením, ktoré zakončilo spoločné rozsvietenie vyrezaných tekvíc.

Súťažilo sa vo viacerých kategóriách a nám sa podarilo uspieť v každej z nich. A tu sú naši výhercovia najkrajších a najkreatívnejších tekvíc:

Vyrezávané tekvice: Vanesa Vahovičová

Maľované tekvice: Barbora Fiľová a Tamara Fiľová

Kombinované tekvice: Barbara Muchová  a Veronika Dlugošová

Výherkyniam blahoželáme a prajeme radosť z ďalšej tvorivej práce !

Mgr. Jitka Fiľová

november 2014