Šachisti to „odpálili“ už v októbri

28. októbra 2014

24. októbra 2014 sa uskutočnili školské majstrovstvá okresu Humenné žiakov a žiačok v zrýchlenom šachu. Ani naša škola nezostala bokom. Majstrovstiev sa zúčastnili deviati žiaci našej školy – Krištof Michalko, Damián Varga a Barbora Karoľová z deviateho ročníka, ôsmak Daniel Prč, piataci Ivan Gavula, Veronika Dlugošová a Bibiána Pavlíková a druhý ročník reprezentovali Samuel Bučko a Filip Jalč. V neúprosných súbojoch, ktoré sa hrali švajčiarskym systémom na 7 kôl po 2×15 minút na partiu, z 59 zúčastnených žiakov humenských škôl prvé miesto v kategórii dievčat získala Barborka Karoľová a postupuje na školské majstrovstvá Prešovského kraja. V kategórii chlapcov sa na štvrtom mieste umiestnil Filip Jalč, ktorý sa takto ocitol na mieste náhradníka na krajské kolo súťaže. Chcela by som touto cestou poďakovať všetkým zúčastneným žiakom. Postupové miesta sú síce len prvé tri, no aj ostatní žiaci v tejto silenej konkurencii získali umiestnenia do prvej desiatky. Barborke Karoľovej prajeme pevné nervy a šťastné ťahy na krajských majstrovstvách.