Súťaž v anglickom hláskovaní „ SPELLING“

5. decembra 2017

Znalosť a ovládanie anglickej abecedy je jedným z prvých krokov pri štúdiu anglického jazyka. Pretože sa v tomto jazyku slová zvyčajne inak čítajú a inak píšu, je niekedy potrebné niektoré z nich vyhláskovať. Zvlášť sa to týka mien, adries a pod. Je teda nutné brať hláskovanie ako veľmi praktickú záležitosť , a vôbec nie ako zbytočnosť. Predsa by nikto nechcel mať zle uvedené meno na doklade, alebo nedostať dôležitý e-mail len preto,že sa nenaučil správne hláskovať abecedu. V školách sa často stáva, že sa žiaci naučia hláskovať už v prvom ročníku, potom už ale hláskovanie prestávajú používať, čo je mnohokrát chyba. V našej škole každoročne organizujeme súťaž v anglickom hláskovaní „SPELLING“, kde si žiaci porovnávajú svoje schopnosti v tom, kto najrýchlejšie a bezchybne vyhláskuje určitý počet slov.

Aj v tomto školskom roku sa stretli žiaci 5.-6.ročníka a traja žiaci 4.ročníka, aby doslova „odverklikovali“ všetky dané slová. Rýchlosť a úroveň správnosti hláskovania sa u žiakov z roka na rok zlepšuje, za čo je potrebné poďakovať hlavne samotným súťažiacim, ale aj ich vyučujúcim. Naši štvrtáci, aj keď neobsadili popredné priečky v konečnom umiestnení, sa vôbec nedali zahanbiť a ich časy boli tiež výborné. Zvíťaziť však mohli len tí najlepší a v tomto školskom roku to dopadlo nasledovne:

• 1. miesto Gabriela Tovarňáková
  • 2. miesto Lucia Kocová
  • 3. miesto Miriama Mundíková
  • 4. miesto Alexandra Szabóová
  • 5. miesto Ema Majerčinová
  • 6. miesto Dominik Polomčák

Zaželajme si teda, nech sa úroveň správnosti a rýchlosti hláskovania aj naďalej zlepšuje.

Autor: PhDr. Eva Sinajová
Foto: Mgr. Miroslav Sikorský