Timravina studnička

12. novembra 2017

Jednou z prvých recitačných súťaží, ktorá nám skrášľuje pochmúrne jesenné dni, je regionálne kolo v prednese pôvodnej slovenskej prózy Timravina studnička. Toto podujatie je venované významnej slovenskej spisovateľke Božene Slančíkovej – Timrave. Táto súťaž vedie deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej literatúry, podnecuje ich k hľadaniu a objavovaniu krásy umeleckého slova a tým aj rodnej reči, poskytuje priestor na popularizáciu pôvodnej slovenskej tvorby.

Vo Vihorlatskom zámku odzneli tie najlepšie prednesy z humenského, sninského i medzilaborského okresu. Žiaci základných i umeleckých škôl súťažili v troch kategóriách. Za krásny umelecký zážitok z prednesu ďakujeme našim žiačkam, ktoré svojimi výkonmi nesklamali, ba práve naopak. Predbehli ich už len žiaci základných umeleckých škôl. Blahoželáme Ľudmilke Kvašnej, ktoré si vyrecitovala 2. miesto v 1. kategórii, na treťom mieste v II. kategórii sa umiestnila Tamarka Fiľová a napokon 2. miesto získala v III., najnáročnejšej kategórii, Lianka Capová. Dievčatám držíme palce na ďalších súťažiach.

Mgr. Jana Kurilová

november 2017