Biela pastelka

1. októbra 2017

Naša škola sa každoročne zapája do verejných zbierok a snaží sa tak podporiť a zľahčiť životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii.  22. septembra  sa na našej škole už tradične uskutočnila  zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím – BIELA PASTELKA. Tak ako všetky zbierky, aj túto zorganizovali parlamenťáci.

Organizátorom verejnej zbierky Biela pastelka je občianske združenie – Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priatelia a príbuzní i rodičia nevidiacich a slabozrakých detí.  Ambasádorom tejto zbierky je každý rok významná osobnosť, tohtoročným ambasádorom kampane bol slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík. V tento septembrový piatok nás všetkých na našej škole spojila spinka v tvare bielej pastelky, podpora pre tých, ktorí musia zrak nahradiť inými zmyslami.

Milí učitelia a spolužiaci, vďaka za vaše príspevky, vďaka za to, že „hráte za tých“, ktorí to potrebujú, vďaka  za všetkých nevidiacich a slabozrakých, ktorí sa dennodenne usilujú o samostatný a plnohodnotný život.

Mgr. Jana Kurilová

Foto: Liana Capová