Deň narcisov

24. apríla 2017

Deň narcisov je jedinečná zbierka Ligy proti rakovine. Tento rok sa konal už 21. ročník tejto verejno-prospešnej zbierky.  Aj v našom meste zaplavili ulice symbolické žlté narcisy. Každý, kto si pripol narcis na svoj odev, vyjadril podporu tým, a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou.

Súkromná základná umelecká škola Múza opäť zorganizovala pre školy v našom meste akciu Deň narcisov pozostávajúcu z kultúrneho programu žiakov a spojenú s burzou nápadov. Naša škola nemohla na tejto akcii chýbať. Aktívne sme sa zapojili do oboch častí programu. Zaujímavé tančeky ABECEDA a MIMONI si pripravili žiaci III.C a IV.A triedy pod vedením svojich triednych učiteliek, Mgr. Margaréty Jevčákovej a Mgr. Bibiány Bilšákovej. Úspech zožala aj burza nápadov, na ktorej žiaci z Farebného ateliéru predávali nie len svoje vlastnoručne vyrobené dekorácie, ale aj dekorácie vyrobené deťmi a učiteľkami z viacerých tried našej školy. Dobrovoľnými príspevkami za veľkonočné a jarné dekorácie sme vyzbierali peknú sumu, ktorou sme prispeli na konkrétnu praktickú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.

Celú akciu si starší žiaci z Farebného ateliéru spríjemnili aj štylizovanými figuratívnymi kresbami. Z celej akcii máme hrejivý pocit pri srdiečku.

Mgr. Jitka Fiľová

Foto:Mgr. Jitka Fiľová