Čítame s Adelou Banášovou

23. februára 2017

Pojem čitateľská gramotnosť v súčasnej dobe rezonuje v pedagogickom i nepedagogickom svete. Ešte pred pár rokmi nebol v našich podmienkach zaužívaný. Do povedomia prenikol v poslednom desaťročí hlavne prostredníctvom medzinárodných štúdií zameraných na zisťovanie čitateľských kompetencií ľudí rôzneho veku.

Aj naša škola sa rozhodla zapojí do súťaže s názvom „Čitateľský oriešok”. Súťaže sa môžu zúčastniť žiaci 2., 3. a 4. ročníka základných škôl. Cieľom súťaže je rozvíjať čítanie s porozumením, vnímanie medzipredmetových vzťahov, logické myslenie a výtvarnú kreativitu. Máme za sebou prvé kolo tejto čitateľskej súťaže, ktorá pozostáva z dvoch častí. Písomná časť je zameraná na odpovedanie otázok  a výtvarná na nakreslenie jedného obrázka, v ktorom sa spájajú dva príbehy.

Dobré čitateľské zručnosti vytvárajú predpoklad pre zvládnutie ostatných vyučovacích predmetov, preto s radosťou oznamujeme, že táto čitateľská súťaž má u našich žiakov veľký úspech. Tešíme sa na vyhodnotenie prvého kola a čakáme na ďalšie zaujímavé a pútavé príbehy, ktoré riešime spolu s Adelou Banášovou.

Mgr.Bibiana Bilšáková

február 2017