Záložka do knihy

24. novembra 2016

V tomto školskom roku pedagogická knižnica v Bratislave zorganizovala už siedmy ročník česko – slovenského projektu „Záložka do knihy,“   ktorý spája školy na tému: Čítam, čítaš, čítame. Princíp projektu spočíval v tom, že slovenské a české školy vytvorili dvojice, ktoré si vymieňali navzájom záložky do kníh. Keďže slovenských škôl sa do projektu prihlásilo omnoho viac ako českých, naša škola vytvorila pár so ZŠ Pankúchová v Bratislave. Vymenili sme si dohodnutých 400 záložiek.  200 záložiek vytvorili žiaci prvého stupňa našej školy na podnet žiackej školskej knižnice a 200 záložiek  žiaci druhého stupňa našej školy pod vedením pani učiteľky Jitky Fiľovej v rámci výtvarných aktivít.

Inšpiratívna bola aj komunikácia s pani Máriou Korčákovou, učiteľkou a knihovníčkou na ZŠ Pankúchová  v Bratislave, ktorá bola mimoriadne iniciatívna a okrem množstva krásnych záložiek  nám zaslala aj  školský časopis a veľa informácií z aktivít a života na ich škole.

Projekt je zaujímavý hlavne preto, že podporoval spojenie čítania kníh a výtvarného prejavu žiakov  v roku rozvoja čitateľskej gramotnosti na školách.

Naši žiaci  si s radosťou vymenili záložky a získali inšpiráciu na tvorbu do ďalšieho ročníka projektu. Zo zvyšných záložiek sme vytvorili zaujímavú výstavu v priestoroch  našej školy.

Ďakujeme všetkým usilovným žiakom a ich triednym učiteľkám na 1. stupni a učiteľkám výtvarnej výchovy a výchovy k umeniu, ktorí spoločnými silami vytvorili krásne záložky 🙂 .

Mgr. Helena Botková

november 2016