Dopravné ihrisko v Sobranciach a nezabudnuteľné spomienky …

17. októbra 2016

Neustály rozvoj dopravy a  rast intenzity cestnej premávky prináša so sebou aj negatívne dôsledky. Štatistické údaje dopravnej nehodovosti prinášajú alarmujúce výsledky. Keďže pri dopravných nehodách je rozhodujúcim faktorom ľudský činiteľ, je potrebné venovať pozornosť dopravnej výchove detí a mládeže.
Žiaci 3.A, 4.A a 5.A zo ZŠ Hrnčiarska v Humennom navštívili detské dopravné ihrisko s dopravnými značkami akreditované Ministerstvom školstva SR v Sobranciach. Naši školáci mali možnosť vyskúšať si základy jazdy v cestnej premávke na šliapacích autíčkach, jazdu na štvorkolkách, pričom sa riadili dopravnými značkami, čo im nerobilo problém. Jazda na štvorkolkách bola obohatená o kurz prvej pomoci. Prežili sme kopec organizovanej zábavy a navyše sme si overili poznatky z dopravnej výchovy aj v praxi.
Bolo nám všetkým naozaj super. Ďakujeme za takúto skvelú príležitosť obohatiť naše vedomosti o skúsenosť. Práve preto sme sa rozhodli, že sa formou výtvarných prác a krátkych komentárov poďakujeme skvelému majiteľovi a inštruktorovi pánovi Onderovi a celému jeho pracovnému tímu, ktorý nás sprevádzal dopravnými zákutiami ihriska v Sobranciach.

Mgr. Bibiána Bilšáková

Foto: Mgr. Bibiána Bilšáková